Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zasady nieoficjalnych Mistrzostwa Polski Matchplay w minigolfie

Data publikacji: 27.08.2022 

 

 1. Nieoficjalne Mistrzostwa Polski Matchplay (dalej: zawody) są rozgrywane nieoficjalnie i niezależnie od rozgrywanych w kolejnym dniu Mistrzostw Polski.

 2. Zawody rozpoczną się w dniu 02.09.2022 o godzinie 11oo. 

 3. W zawodach może brać udział każda osoba, która zostanie zgłoszona najpóźniej na 30 minut przed rozpoczęciem zawodów. Uczestnictwo w zawodach dla osób grających w Mistrzostwach Polski nie jest obowiązkowe. Uczestnictwo jest bezpłatne

 4. Rozgrywki prowadzone są zgodnie z zasadami gry w minigolfa WMF.

 5. Rozgrywki będą prowadzone w trakcie trwania oficjalnego treningu do późniejszych Mistrzostw Polski. Uczestników zawodów i osoby trenujące obowiązuje równy dostęp do pól – przed zagraniem na torze w ramach zawodów należy standardowo ustawić się w kolejce do gry, jeżeli na danym torze będą trenowały osoby niebiorące udziału w zawodach.  Podczas zawodów obowiązują zasady w zakresie oficjalnych treningów zawarte w regulaminie Mistrzostw Polski.

 6. Rozgrywki będą prowadzone systemem matchplay (pucharowym). Rozstawienie początkowe zawodników zostanie wykonane na podstawie aktualnego rankingu turniejów cyklu Pucharu Polski. Jeżeli kilka osób ma tę samą ilość punktów w rankingu
  to kolejność jest ustalana przez losowanie
  . Po ustaleniu kolejności zawodnicy zostaną przyporządkowani do poniższego schematu, według którego rozgrywane będą pojedynki. 

Rozegranych zostanie maksymalnie 5 rund pojedynków. Wygrany z danego pojedynku przechodzi do kolejnej rundy, a przegrany kończy udział w zawodach. Wyjątkiem są przegrani obu półfinałów, którzy rozegrają pojedynek o trzecie miejsce.
W przypadku zgłoszenia się do zawodów mniejszej liczby zawodników niż 32 niektórzy zawodnicy nie będą mieli przydzielonego przeciwnika. W takim wypadku automatycznie awansują do kolejnej rundy. W przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby zawodników niż 16 oznacza to pominięcie całej pierwszej rundy pojedynków. W przypadku zgłoszenia się większej liczby zawodników niż 32 zawodnicy trzydziesty drugi i wszyscy kolejni walczą o miejsce w zawodach na zasadach standardowej dogrywki (system nagłej śmierci), na wyznaczonych dziewięciu torach.

 1. Pojedynki rozgrywane są na 9 torach wybranych na podstawie wyników ostatniego turnieju z cyklu Pucharu Polski rozgrywanego na danym polu (tory o największym odchyleniu standardowym wyników).

 2. Każda runda pojedynków jest rozgrywana trybem „shotgun start” (jednoczesny start różnych grup z różnych torów), z wyjątkiem rundy półfinałów i finału oraz meczu o trzecie miejsce. W danym pojedynku grę na pierwszym torze zaczyna zawodnik wyżej rozstawiony i dzieje się tak na każdym torze aż do zdobycia pierwszej przewagi punktowej przez jednego z zawodników.  Po zdobyciu pierwszej przewagi przez jednego z zawodników grę na kolejnym torze rozpoczyna zawodnik prowadzący
  w pojedynku. Jeżeli rywalizacja wróci do remisu na kolejnym torze rozpoczyna ten zawodnik, który rozpoczynał na poprzednim. 

 3. Pojedynek na danym torze wygrywa zawodnik, który zakończy grę z uzyskaniem mniejszej liczby uderzeń (standardowo po szóstym uderzeniu, jeżeli piłka nie trafiła do dołka, zapisywane jest 7). Gra na danym torze musi zostać zakończona natychmiast po wyłonieniu wygranego na torze (jeżeli drugi w kolejności zawodnik nie trafił piłką do dołka, ale nie ma już możliwości uzyskać wyniku lepszego lub równego względem zawodnika pierwszego w kolejności). Zawodnik który wygrywa tor otrzymuje jeden punkt w pojedynku. Cały pojedynek wygrywa zawodnik, który uzyska więcej punktów na koniec pojedynku.  Pojedynek kończy się w chwili, gdy zawodnicy przejdą wszystkie tory lub wcześniej jeżeli zawodnik przegrywający nie ma matematycznych szans na wyrównanie liczby punktów do ostatniego toru. W przypadku, gdy po ostatnim w pojedynku torze jest remis rozgrywana jest dogrywka trybem „nagłej śmierci” począwszy od toru, na którym zaczynał się cały pojedynek.

 4. Nie przewiduje się nagród za zawody. Ze względu na nieoficjalny charakter zwycięzca nie będzie posiadał oficjalnego tytułu Mistrza Polski.

Tory wybrane do rozgrywania nieoficjalnych Mistrzostw Polski Matchplay w minigolfie

Wybrano tory o największym zróżnicowaniu wyników w VI Pucharze Polski 2022, na podstawie obliczonego odchylenia standardowego (tory o największych wartościach).

 1. Piramidy

 2. Pasaże

 3. Okno poziome

 4. Rura

 5. Dromader

 6. Labirynt

 7. Ślimak

 8. Pochyły bez przeszkody

 9. Kwiatek

Zatwierdził Zarząd PZMG 

Joomla templates by a4joomla